22/03/2023
8.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 23 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e matur, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë./Alsat.mk

Të fundit