Lëndohet rëndë një punëtor ndërtimi në Kërçovë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Lëndohet rëndë një punëtor ndërtimi në Kërçovë

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 11:30 një punëtor ndërtimi me inicialet D.K (35) ka marrë lëndime trupore gjatë orarit të punës.

Ai ka ra nga një objekt në rrugën ‘Mara Ugrinova Gina’ në Kërçovë dhe është dërguar në urgjencë në Shkup në spitalin ‘Nëna Tereza’, noton Telegrafi Maqedoni.

Nga stacion policor i Kërçovës poashtu njoftuan se gjatë ditës së djeshme 2 persona janë evidentuar se nuk kanë respektuar orën policore dhe se ata janë privuar nga liria dhe do të dënohen sipas nenin 206 të Kodit penal.

Gjithashtu në të njëjtën periudhë nuk ka ndodhur aksident dhe vjedhje./Telegrafi/

Related posts

Në Maqedoni regjistrohen 72 raste të reja

Televizioni Koha

Grekët e mbështesin vendimin e Micotakisit për mbylljen e kufirit në Evros

Televizioni Koha

Reka nga Zhelina: Për Maqedoninë e Veriut në BE, si shtet bashkë me qytetarët e saj

Televizioni Koha

Leave a Comment