Mediat afgane: Kapet peng njëri nga udhëheqësit e Shtetit Islamik – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Mediat afgane: Kapet peng njëri nga udhëheqësit e Shtetit Islamik

Forcat afgane të sigurisë kanë kapur peng njërin prej udhëheqësve të Shtetit Islamik – Zija ul Hak, i njohur gjithashtu si Abu Omar Horasani, njofton televizioni afgan “TV 1”.

Sipas kumtesës së Ministrisë së Punëve të Brendshme të Afganistanit, në operacionin e përbashkët të posaçëm në zonën lindore të kryeqytetit Kabul, u arrestua një nga udhëheqësit kryesorë të Shtetit Islamik, i cili ka udhëlhequr njësitë në Azinë Jugore dhe Lindjen e Largët.

Së bashku me të, u arrestuan edhe dy komandantë tjerë të SHI-së. bs/bsh/

Related posts

Memishi: Dikush po tenton ta nënçmoj Sllatinën në kohë fushate, por është e kot!

Televizioni Koha

Kryetari i bashkisë Bergamo: Spitalet janë plot, njerëzit po vdesin në shtëpi

Televizioni Koha

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

Televizioni Koha

Leave a Comment