Showbizi

Miss Universe Kosova 2019 – Fatbardha Hoxha (FOTO)

‘Miss Kosova 2019’ është një organizim i përvjetshëm, dhe kjo garë shpeshherë ka nxjerrë në ‘treg’ modele që tani janë nga më të kërkuarat.

Bukuroshja, Fatbardha Hoxha, është kurorëzuar me titullin Miss Universe Kosova për këtë vit.

Nata finale e spektaklit glamuroz që u mbajt sonte dhe u transmetua drejtpërdrejt në Klan Kosova, përzgjodhi vajzën që do ta përfaqësojë bukurinë kosovare në Miss Universe, spektakël që ndiqet nga miliona njerëz anembanë botës.

Related posts

Kush qëndron pas suksesit të Dua Lipës?

Televizioni Koha

Në të njëjtën kohë qytetarët protestojnë në Drenas, dhe deputetët diskutojnë në Kuvend, për rastin e 16 vjeçares

admin-tvkoha

Tuana Bushi, fituese e festivalit për fëmijë ” Bletëzat 2019″

Televizioni Koha

Leave a Comment