Nuhiu do drejtojë MPB-në deri në formimin e qeverisë së re, pas dorëheqjes së Çulev
Lajmi i Ditës Maqedoni

Nuhiu do drejtojë MPB-në deri në formimin e qeverisë së re, pas dorëheqjes së Çulev

Agim Nuhiu për së dyti herë Ministër i brendshëm dhe kjo ministri përsëri do të udhëhiqet nga një shqiptarë.

Mirëpo, e gjitha pasiqë të skadojë mandati i qeverisë teknike dhe mbarimit të zgjedhjeve kur edhe pushon mandati i ministrave teknik pasiqë ky dikaster për momentin deri në mbarimin e zgjedhjeve udhëhiqet nga kuadër i VMRO-së respektivisht nga ministri Çulev.

Nga moment që Çulev dorëhiqet dhe deri në formimin e qeverisë pas zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare, dikasteri i punëve të brendëshme do të drejtohet nga zëvendës ministri aktual i punëve të brendëshme, Agim Nuhiu.

Related posts

Dita e nesërme shpallet ditë zie në Kumanovë

Televizioni Koha

Kosovë/ Edhe katër raste të reja me koronavirus, shkon në 13 numri i të infektuarve

Televizioni Koha

Hera e parë: Një mace pozitive me Covid-19 në Zvicër

Televizioni Koha

Leave a Comment