PDSH: Zgjedhje duhet të ketë, por varësisht nga situata me koronavirusin – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

PDSH: Zgjedhje duhet të ketë, por varësisht nga situata me koronavirusin

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) konsideron se zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, me respektimin e rekomandimeve.

“Mendimi ynë si PDSH është se zgjedhje duhet të ketë, por në varësi të zhvillimit të koronavirusit. Pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme dhe 22 ditë më pas, qëndrimi ynë është që mund të ketë zgjedhje duke i respektuar rekomandimet e institucioneve shëndetësore. Presidenti nuk mund ta heqë gjendjen e jashtëzakonshme nëse masat nuk respektohen dhe nëse nuk ka shpjegime nga institucionet”, tha sot Azem Sadiku nga PDSH-ja pas takimit të liderëve te presidenti, Stevo Pendarovski.

Ai bëri thirrje të respektohen masat për mbrojtje nga virusi. ls/fab

Related posts

U hap Ekspozita Fotografike “Bukuria e Tetovës në kohëra të ndryshme”

Televizioni Koha

Merkel në vetë-karantinë pasi mjeku i saj rezulton pozitiv ndaj koronavirusit

Televizioni Koha

Deri në orën 21 në KSHZ janë dorëzuar 82 ankesa, skadoi afati për ankesat ndaj procedurës së votimit

Televizioni Koha

Leave a Comment