Sot 23 persona të infektuar,4 nga Tetova, asnjë viktimë dhe 9 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Sot 23 persona të infektuar,4 nga Tetova, asnjë viktimë dhe 9 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19. Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe asnjë nuk ka ndërruar jetë.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në: Shkup-12, Kumanovë-4, Tetovë-4, Prilep-2 dhe 1 në Negotinë.
Në bilancin e të infektuarve nga Kumanova janë përfshirë edhe personat e infektuar nga Komuna e Likovës.

Për 24 orë janë kryer 702 teste.

Related posts

Arbër Çeliku: Nuk jemi më pak se një milion, frika nga numri i shqiptarëve shtyu regjistrimin (Video)

Televizioni Koha

Çarterë për në Turqi dhe Egjipt – koronavirusi nuk i parandaloi qytetarët e Maqedonisë së Veriut të verojnë jashtë vendit

Televizioni Koha

Tabela në vendkalimin kufitar të Tabanocit përplotë me gabime

Televizioni Koha

Leave a Comment