Talat Xhaferi shpall zyrtarisht zgjedhjet parlamentare – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Talat Xhaferi shpall zyrtarisht zgjedhjet parlamentare

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot në një konferencë për shtyp ka shpallur zyrtarisht zgjedhjet parlamentare të 12 prillit, shkruan Gazeta Express.

Xhaferi tha se vendi është shumë afër përmbushjes së aspiratave evopriane, duke përmendur suksesin e anëtarësimit në NATO, që tashmë ka mbetur vetëm çështje ditësh, si dhe avancimin e procesit të integrimeve në BE.

Xhaferi ka bërë thirrje për të gjithë pjesëmarrësit në zgjedhje që të kemi zgjedhje fer, të lira dhe demokratike, si kusht për ecjen e mëtutjeshme në rrugën evropiane./V.Leka/

Related posts

Editorial: Karnevali i provokimeve duhet të marr fund!

Televizioni Koha

Zaev fton të gjithë deputetët ta votojnë Protokollin për anëtarësim në NATO

Televizioni Koha

OBSH: Remdesiviri të mos përdoret për trajtimin e pacientëve me COVID-19

Televizioni Koha

Leave a Comment