Urat e Stambollit dhe kulla në Ankara ndriçohen me ngjyrat e flamurit të Kosovës – Tv Koha
Rajon

Urat e Stambollit dhe kulla në Ankara ndriçohen me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovë, kulla e Atakules në Ankara të Turqisë është ndriçuar me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

Kjo është bërë e ditur nga ambasada e Kosovës në Turqi, transmeton Telegrafi.
“Me rastin e 12-të vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, simboli i kryeqytetit të #Ankara-së #Atakule, u ndriçua sot me ngjyrat e flamurit të #Kosovës. Faleminderit Atakule”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Related posts

Italia arrin pikun e COVID-19

Televizioni Koha

Shqiperi: 19 raste të reja me koronavirus, 123 ne total, harta zgjerohet me Lezhen, Hasin e Beratin

Televizioni Koha

Digjet një kasollë, humb jetën një person

Televizioni Koha

Leave a Comment