30/11/2023
10.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

VIDEO/ Pamje apokaliptike, tërmeti 6.9 ballë rrëzon ndërtesa dhe pallate në Turqi

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Greqi dhe Turqi. Qendra Europiane e Tërmeteve thotë se tërmeti kishte magnitudë 6.9 ballë.

Epiqendra ka qenë në verilindje te ishullit Samos. Tërmeti është ndjerë më shumë në Turqi, e cila ka raportuar dëme të shumta materiale .

Ende nuk raportohet për viktima, por po vijojnë kërkimet. Siç dallohet edhe nga pamjet, shumë ndërtesa janë rrëzuar.

Të fundit