VMRO-DPMNE e akuzon pushtetin për përfitime politike nga situata me Covid-19 – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

VMRO-DPMNE e akuzon pushtetin për përfitime politike nga situata me Covid-19

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, përmes një kumtese e akuzon qeverinë se tentonë të përfitojë politikisht nga situata me coronavirusin.

Nga kjo parti thonë se qeveria me të madhe i harxhon paratë e popullit.

“Vetëm për katër ditë janë paguar 8 milionë denarë nga pushteti reprezentime, shërbime në restorante dhe udhëtime. Vetëm për katër ditë nga 17 deri 20 marsi, janë harxhuar 3.078.300 denarë në emër të reprezantimit nga ana e funksionarëve të pushtetit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata kërkojnë që shteti të ndërmerr masa në lidhje me ekonominë, pas përhapjes së coronavirusit në vend./Telegrafi/

Related posts

Kamioni godet për vdekje shkupjanen

Televizioni Koha

Qeveria e Maqedonisë ka bërë dezinfektimin e institucioneve dhe organeve administrative

Televizioni Koha

Shkrijel: Qytetarët më afër sistemit për mbrojtje sociale

Televizioni Koha

Leave a Comment