24/04/2024
8.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

8 S-Class, Audi, ambulanca dhe “zinxhir” policie, dalin pamjet e eskortës së Erdogan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka vizituar ditën e djeshme Shqipërinë.

 

Kjo vizitë erdhi me ftesë të kryeministrit Rama për inaugurimin e shtëpive të ndërtuara me fondet turke në qytetin e Laçit.

Me ardhjen e Erdogan, një sërë rrugësh kyçe u bllokuan në kryeqytet, për të ofruar sigurinë sa më të lartë për presidentin.

Vëmendje mori edhe eskorta që shoqëronte Erdoganin, pasi pjesë e saj ishin një seri makinash policie, 8 Benza të tipit S-Clas, Audi dhe ambulanca.

Në total ishin 39 makina që e shoqëronin.

Të fundit