13/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident i rëndë trafiku në Shkup, dy persona kanë humbur jetën

Dy persona nga Shkupi kanë humbur jetën dje në një aksident trafiku që ka ndodhur në vendbanimin Pripor të Shkupit.

Policia ka njoftuar sot se rreth orës 16:40 në SVR Shkup është raportuar se në rrugën “Hristo Tatarçev” në Shkup automjeti “Suzuki Swift” i drejtuar nga A.A.(70) nga Shkupi ka dalë nga rruga.

Shoferi dhe pasagjeri S.O.(65) nga Shkupi kanë ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa mjeku i Emergjencës mjekësore ka konstatuar vdekjen.

Një tjetër pasagjer PC (71) nga Shkupi është lënduar rëndë.

Kontroll është kryer nga Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga RSV Shkup.

Të fundit