18/06/2024
24.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident mes një veture dhe një motori ”kavasaki” në Mavrovë, pëson lëndime të rënda motoristi nga Shkupi

”Dje (17-shtator) në orën 13:40 në rrugën e qarkore përrreth liqenit të Mavrovës, në Mavrovë, ka ndodhë një aksident trafiku në të cilin një veturë “matiz” me targa regjistrimi të Shkupit e drejtuar nga 25-vjeçari A.N. nga Shkupi dhe një motor “kavasaki” gjithashtu me targa të Shkupit, e drejtuar nga personi F.S. nga Shkupi. Në aksident, motoristi F.S. ka pësuar lëndime të rënda trupore të konstatuara në Spitalin e qytetit ,,8-shtatori” në Shkup, ku u transferua për të ofruar ndihmë mjekësore.

Në vendin e aksidentit, inspektimin e ka kryer një ekip nga SPB-Tetovë” – thuhet në kumtesën e SPB-Tetovë. /KlanMacedonia/

Të fundit