18/06/2024
18.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ashensori niset papritur dhe ia heq kokën punëtorit të Kuvendit të Serbisë, ai po mundohej ta rregullonte

Një punonjës i Kuvendit Popullor të Republikës së Serbisë N.K.(45) ka ndërruar jetë sot në ndërtesën e Kuvendit teksa tentonte të riparonte ashensorin.

Siç bëhet e ditur, ashensori ka nisur papritur dhe i ka hequr kokën punëtorit që zakonisht merrej me mirëmbajtjen e ujësjellësit.

Punonjësit thirrën menjëherë shërbimet e urgjencës, të cilat vetëm konfirmuan vdekjen.

Hetimin në vendngjarje e kryen prokurori kujdestar i Prokurorisë së Lartë Publike Beograd dhe pjesëtarë të policisë.

Të fundit