15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bastisje në Shkup, policia ka arrestuar funksionarë të BDI-së, inspektorë dhe biznismenë

Policia sot në mëngjes ka kryer bastisje në disa lokacione në Shkup, gjatë të cilave tashmë janë ndaluar disa persona – biznesmenë, inspektorë, ndër të cilët edhe zyrtarë të BDI-së. Duke pasur parasysh profesionet e të arrestuarve, padyshim që bëhet fjalë për vepra penale që lidhen me mashtrimin tatimor dhe pastrimin e parave.

Nga MPB konfirmojnë për portalin 24 info se janë duke u bërë bastisje, ndërsa për detajet e krimeve të këtij grupi të organizuar dhe personat e arrestuar do të informojnë gjatë ditës së sotme./24info

Të fundit