21/04/2024
4.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Biografia e Michael Jackson merr datën e publikimit

Filmi biografik i Michael Jackson i Antoine Fuqua, Michael, cakton datën e publikimit të pranverës 2025, ndërsa fillimi i xhirimeve po afron.

Një nga ikonat e vërteta të muzikës pop, Jackson, i cili ndërroi jetë në vitin 2009, pësoi një rënie të paprecedentë nga hiri për shkak të akuzave për abuzim seksual të fëmijëve.

Pavarësisht imazhit të tij të njollosur, krijuesi i hiteve Thriller mbetet jashtëzakonisht popullor dhe është i vendosur të marrë trajtimin muzikor biografik si ikonat e tjerë Johnny Cash, Freddie Mercury, Elton John dhe Elvis Presley.

Mbetet ende për t’u parë nëse audienca do të përqafojë filmin biografik të Jackson-it, ndërsa ata përqafuan filmat për jetën e atyre interpretuesve të tjerë të mëdhenj, por filmi padyshim që po ecën përpara, me fotografinë kryesore që do të fillojë më 22 janar 2024 dhe një datë lëshimi tani. caktuar për 18 Prill 2025 (nëpërmjet Lionsgate dhe Universal). Përmbledhja e filmit është si më poshtë:

Michael do t’i sjellë audiencës një portretizim tërheqës dhe të sinqertë të njeriut të shkëlqyer por të komplikuar që u bë Mbreti i Pop-it. Filmi paraqet triumfet dhe tragjeditë e tij në një shkallë epike, kinematografike – nga ana e tij njerëzore dhe betejat personale deri te gjeniu i tij i pamohueshëm krijues, i ilustruar nga performancat e tij më ikonike. Si kurrë më parë, audienca do të përjetojë një vështrim të brendshëm të një prej artistëve më me ndikim dhe më të spikatur që bota ka njohur ndonjëherë. /KultPlus.com

Të fundit