13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bytyqi: Nuk mund ta pranoj që një produkt të blihet për 9 denarë dhe të shitet për 69 denarë

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, sonte në TV21 në emisionin “Click Plus” tha se në kohë krize të gjithë duhet të solidarizohen dhe se nuk mund të pranojë që dikush të fitojë në kurrizin e fermerëve

“Pse reagoj ndaj shitësve të fundit?” Reagoj sepse nuk mund ta pranoj produktin që të jep fermeri për 9 denarë, në tavolinë përfundon me 69 denarë. Nuk mund ta pranoj këtë”, ka thënë Bytyqi.

 

Të fundit