25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Gruevski dënohet me 6 vjet burgim

Ish-kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski është dënuar me gjashtë vjet burgim.

Ai është shpallur fajtor nga Gjykata Themelore Penale e Shkupit për ndërtimin pa leje të të ashtuquajturës Shtëpia e Bardhë, gjegjësisht ndërtesa luksoze në tetëkatëshe, që shërben si seli qendrore e partisë.

Të fundit