22/04/2024
12.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dënohen operatorët kabllorë pasi mashtruan klientët, Kusari: Ky nuk është fundi i luftës së KPM-së për mbrojtën e qytetarëve

Disa nga operatorët kabllorë në vendin tonë, janë dënuar pasi i kanë mashtruar klientët me kontrata duke mos i njoftuar 30 ditë më herët që Digitalbi nuk do të iu ofrohet si shërbim.

Për këtë ka reaguar edhe Flutura Kusari e cila ka duartrokitur këtë veprim të KPM-së për mbrojtjen e qytetarëve e tutje duke bërë me dije edhe shumat me të cilat janë dënuar operatorët kabllorë si: Art motion, Kujtesa, Telkosi dhe Ipko.

Ky është reagimi i plotë i Kusarit:

Keta operatore kabllore u denuan per shkak se i kane mashtru klientet me kontrata duke mos i njoftu 30 dite me heret qe Digitalbi nuk do te iu ofrohet si sherbim.

Art motion 64 mije euro

Kujtesa 26 mije

Telkosi 3 mije

Ipko 7 mije

Ky nuk eshte fundi i luftes se KPM-se per mbrojten e qytetareve.

P.S po i presim edhe raportimet e gazetareve per shumen e sakte, mu siguru qe e degjova mire.

Shume mire. BRAVO.

Info shtese

Shkeljet qe i ka evidentu KPM ne raport me keta operatore jane:

– Nuk i kane njoftu klientet 30 dite me heret per ndryshimin e permbajtjes programore

– Listen e kanaleve nuk ia ofrojne konsumtaorit bashke me kontrate

– Nuk e kane njoftu KPM-ne per ndryshim ne katalogun i programeve. / KultPlus.com

Të fundit