05/03/2024
12.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Gjermani/Kovid-19: Rritet numri i të invektuarve dhe të vdekurve

Numri i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi i ri në Gjermani është rritur në 31.554 dhe nga kjo sëmundje kanë vdekur 149 persona.

Sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit RKI, numri i të infektuarve është rritur për 4,191, ndërsa numri i të vdekurve – 36.

Gjermania ka marrë disa pacientë nga Franca dhe Italia për t’i mjekuar nga koronavirusi. mb/

Të fundit