16/06/2024
19.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Humb jetën një alpinist nga Maqedonia në Olimp

Një alpinist nga Maqedonia humbi jetën në malin Olimp në Greqi pasi ra në një luginë.

Sipas informacioneve nga AIM, bëhet fjalë për një grup prej rreth nëntë personash nga vendi, të cilës janë ngjitur në Olimp, me çka supozohet se i ndjeri iu është rënduar gjendja shëndetësore dhe ka marrë sulm në zemër para se të binte në luginë.

Pritet që autopsia të përcaktojë më tej shkaqet e sakta të vdekjes.

Të fundit