25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ja çfarë moti na pret sot

DPH njofton për ditën e sotme vranësira lokale dhe paraqitje të izoluar të reshjeve afatshkurtra të rrëmbyeshëm dhe bubullimë pasdite.

Me diell dhe shumë i ngrohtë – mot i tillë na pret sot në vend. Administrata për Çështje Hidrometeorologjike (DPH) njofton për vranësira lokale dhe paraqitje të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër pasdite. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri në 20 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të rriten nga 29 deri në 39 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Të fundit