23/05/2024
11.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ka ndërruar jetë Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane. Ish-kryeministri italian ndodhej i shtruar prej 4 ditësh në spital në Milano ku dhe ndërroi jetë.

Themelues i Mediaset dhe Forza Italia Berlusconi ishte një figurë sa e rëndësishme, aq edhe e diskutueshme në politikën italiane për më shumë se çerek shekulli. Ai mbajti postin e kryeministrit të Italisë në 4 qeveri.

Të fundit