22/07/2024
18.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami : Me fitoren e koalicionit ‘Mundemi’ do të vijë ndryshimi në vend

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami mbrëm mbajti tubim në Bogovinë. Para të pranishme fjalë rasti patën Fatmir Sabriu, kandidat për deputet që vijnë nga kjo Komunë, si dhe Adnan Azizi, sekretar organizativ.

Kasami deklaroi se me fitoren e koalicionit ‘Mundemi’ do të vijë ndryshimi në vend. Më tej, Kasami deklaroi se VMRO-ja është e njëjta dhe aspak nuk ka ndryshuar në raport me shqiptarët.

Gjithashtu, Kasami tha se edhe ideja e BDI-së për “kryeministër shqiptar” është vetëm një truk i partisë shqiptare për të thithur më shumë vota.

Të fundit