01/03/2024
9.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kuvendi emëron dy ministra të rinj; Ilir Demiri ministër i Shëndetësisë dhe Naim Bajrami ministër për Shoqëri Informatike dhe Administratë

Kuvendi sot pasdite në kuadër të seancës së 143-të zgjodhi Ilir Demirin dhe Naim Bajramin për ministra të Shëndetësisë dhe Shoqërisë Informative dhe Administratës në vend të bashkëpartiakëve Fatmir Mexhitit dhe Azir Aliut të cilët u shkarkuan të premten me propozim të Kryeministri teknik Talat Xhaferi.alsat.

Të fundit