21/04/2024
4.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

LAMM: Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga Maqedonia

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM) njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet pa pengesa dhe në rrugë të lagështa.

Sipas njoftimit të lëshuar nga LAMM komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet mesatar, derisa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM u bënë thirrje vozitësve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër lugina ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Të fundit