25/07/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbretëria e Bashkuar po e tërheqë stafin e ambasadës dhe familjet e tyre nga Ukraina

Mbretëria e Bashkuar ka filluar ta tërheqë një pjesë të stafit dhe familjet e tyre nga Ukraina pasi që Rusia po përgatitet ta pushtojë vendin, njofton transmeton Portalb.mk.

Zyra e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar theksoi se të hënën Ambasada Britanike në Kiev është e hapur, por disa prej stafit po tërhiqen për shkak “kërcënimit në rritje” nga Rusia.


Ndryshe, në kufirin me Ukrainën, Rusia ka vendosur mijëra ushtarë dhe pajisje ushtarake.

Të fundit