20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mickoski: Korridori 8 – për krimin do të ketë përgjegjësi

Kreu I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, duke komentuar nisjen e punimeve për Korridorin 8, edhe një herë ka përsëritur se në këtë procedurë ka tenderë kriminal dhe se do të vijë dita kur kompetentët do të përgjigjen para drejtësisë.

“Prisja që kompetentët për atë tender kriminal për mbikqyrjen të merreshin në pyetje në Prokurori, por qartë shihet se kanë plane tjeta, por do të vijë dita kur do të merren në pyetje. Të harxhohen 30 milionë euro para të popullit, në kompani që ka kapital të dyshimtë nga lindja, është tepër. Ju premtoj se do të vijë dia, kur këta njerëz do të japin llogari para prokurorisë”.

Të fundit