21/04/2024
4.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell, temperatura deri në 37 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Pasdite në pjesët veriperëndimore dhe verilindore do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut. Indeksi UV do të jetë 8, njoftoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri në 20 gradë Celsius, ndërsa të ditës prej 27 deri në 37 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 17 gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 34 gradë Celsius informojnë nga DPHM.

Të fundit