25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndërroi jetë veteran i UÇK-së nga fshati Jazhincë

Sot pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë në moshën 58 vjeçare Xhafer Imeri I njohur si Xhafoja nga Jazhinca e Tetovës, ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Xhafoja, siç e thirrnin shokët, në vitin 2001 ishte ndër vullntetarët e parë që iu bashku Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare – UÇK. XHAFER IMERI – XHAFO, lindi më 17 Maj të vitit 1963 në fshatin Jazhincë të Tetovës. Ishe ndër bashkluftëtarët më të guximshëm dhe më të sinqert që patëm. Qëndrove i pathyeshëm në parimet tua idealiste deri në fund, edhe atëher kur jeta të solli shum vështirësi për shkak të shëndetit të rënduar, ti vendose ta përballosh brenda vetes duke lejuar kujdesin vetëm nga bashkluftëtarët, asesi nga politika/TvKoha/

Të fundit