13/04/2024
16 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në Shqipëri filloi mësimi online, në Maqedoninë e Veriut pritet të hënën

Me njësitë mësimore nga fizika, si “Ruajtja e energjisë”, “Përthyerja e dritës” dhe shumë njësi tjera, në kuadër të nismës së Ministrisë së Arsimit në Shqipëri u zhvillua shkolla online e cila transmetohet në Radio televizionin e Shqipërisë (RTSH), transmeton Portalb.mk.

Këtë nismë e kishte paralajmëruar Ministrja e arsimit në Shqipërisë, Besa Shahini.

Mësimi online përveç në faqen akademia.al, u transmetua edhe në faqen e Kryetarit të Tiranës, Erion Veliaj.

https://www.facebook.com/ErionVeliaj/videos/528877181368052/

Leksione përmes TV – Ora e Letërsisë për klasat nga 6 deri në 12. ??

Nxirrni librat, fletoret dhe lapsat ? ?

Për më shumë info ndiqni FALAS të gjithë leksionet te www.akademi.al

Të fundit