24/05/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga RMV

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet pandërprerë dhe në rrugë të thata. Nga atje theksojnë se komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM u bënë thirrje shoferëve për kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut dhe rrugëve të lagështa.

Të fundit