20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një 58-vjeçar nga Kërçova ka humbur jetën në rrugën rajonale Manastir-Kërçovë pasi ka humbur kontrollin e veturës

Një 58-vjeçar nga Kërçova ka humbur jetën në rrugën rajonale Manastir-Kërçovë pasi ka humbur kontrollin e veturës “Lada Samara” dhe ka dalë nga rruga.

Ai ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit. Një mjek nga urgjenca mjekësore ka deklaruar vdekjen. Një ekip nga Stacioni Policor Kërçovë ka kryer kontroll, njofton MPB.

Me datë 17.07.2023 në ora 13:15 në Stacionin Policor Kërçovë është raportuar se në rrugën rajonale Manastir-Kërçovë, afër fshatit Kladnik, G.S.(58) nga Kërçova duke drejtuar veturën e udhëtarëve “Lada Samara” me regjistrim të Ohrit targa, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Në vendin e aksidentit ka ndërruar jetë vozitësi, ndërsa vdekjen e ka konstatuar një mjek nga Qendra Mjekësore e Kërçovës. Kontroll është kryer nga një ekip inspektues nga Stacioni Policor Kërçovë.

Të fundit