25/07/2024
15.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

RMV, në 24 orë e fundit rritje enorme e rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 266
Riinfektime: 89
Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
Të vdekur të raportuar në Termini im: 1
Të shëruar: 145
Testime: 1.129
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 1.474. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 315.402
Të shëruar: 304.599
Të vdekur: 9.329
Testime: 2.087.721

Të fundit