25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

RMV, numri i të infektuarve me virusin korona sërish mbi 100

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 124
Riinfektime: 22
Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
Të shëruar: 114
Testime: 1.798
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 503.
Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Kavadari dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 309.434
Të shëruar: 299.653
Të vdekur: 9.278
Testime: 2.015.726

Të fundit