17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Snopçe: Taravari është kryetari i asaj partie që rrëzoi VMRO dhe Gruevskin

Deputeti nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe reagoi në lidhje me deklaratën e VRMO-DPMNE-së e cila parashtroi pyetje se kryetar i cilës parti politike është Arben Taravari.

“Atyre u themi se Arben Taravari është kryetar i Aleancës për Shqiptarët, si subjekt autonom i dalë nga populli shqiptar dhe i ndërtuar qysh nga dita e parë mbi parimin e shbërjes së logjikës së vasalitetit me të cilën ka qeverisur VMRO-DPMNE”, shprehet Snopçe.

Ai shtoi se Taravari është kryetar i po asaj partie e cila ishte forca vendimtare për rrëzimin e regjimit të Gruevskit në kulmin e pushtetit të tij, sepse, siç shprehet Snopçe, ASH udhëhiqet çdoherë vetëm nga interesi i shqiptarëve dhe shtetit.

Të fundit