18/06/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Ngelet sërish i lartë numri i rasteve të reja me COVID në vendin tonë. Kështu në 24 orët e fundit janë kryer 3 728 testime të dyshuara për COVID dhe prej tyre 1 056 kanë rezultuar pozitivë, ose 28 për qind e testimeve.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me virusin edhe 25 pacientë duke e çuar numrin e përgjithshëm të vik*timave në 3 528 që nga fillimi i pandemisë.

Gjatës ditës së sotme janë shëruar 727 persona duke e çuar numrin e personave të shëruar në 102 201.

Momentalisht personat aktivë me virusin janë 15 153.

Të fundit