25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tragjedi në Maqedoni, dy të vdekur nga aksidenti mes katër veturave

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa tre të tjerë janë lënduar rëndë në aksidentin rrugor në Rosoman. Këto janë informacionet e para nga mjeku Ratko Gërkov, drejtuesi i Shërbimit të Urgjencës në Kavadar.

“Shërbimi mjekësor i urgjencës menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes pas raportimit për një aksident në afërsi të Rosomanit, me tre ekipe. Janë përfshirë edhe punonjësit që nuk ishin në turn, por ishin të gatshëm të ndihmonin në çdo moment”, deklaroi Gërkov për MIA.

Vdekja e të dy personave u konstatua në vendin e ngjarjes.

Sipas informacioneve të para, ka pasur aksident zinxhiror ku janë përfshirë katër automjete.

Nga policia për më shumë detaje do të njoftojnë më vonë. Në terren ka ndërhyrë edhe Njësiti territorial zjarrfikës i Kavadarit me dy vetura dhe gjashtë zjarrfikës.

Të fundit