25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

VIDEO: A është plagjiaturë kënga fituese? Kënga origjinale është realizuar nga një këngëtare nga Ukraina – gjithashtu është shfaqur një regjistrim

Këngëtarja Lauryn fitoi Eurovizionin për herë të dytë, ndërsa këtë vit ajo përfaqësoi Suedinë me këngën “Tattoo”, e cila që nga fillimi ka qenë në krye të të gjitha faqeve të basteve dhe listave të këngëve nga ky kompeticion.

 

Vendin e dytë e zuri Finlanda, e cila kishte numrin më të madh të votave nga publiku. Konkursi më prestigjioz muzikor prej ditësh është bërë temë e rrjeteve sociale dhe përdoruesit e Twitter pretendojnë se kënga fituese është plagjiaturë! Në rrjetin e përmendur është shfaqur një regjistrim i kësaj kënge në versionin origjinal dhe është realizuar nga një këngëtar ukrainas.

 

 

 

Të fundit