13.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

(VIDEO) Shkëndija në stadiumin në Tetovë fundosi Bregallnicën me rezultat 4-1

Shkëndija në stadiumin në Tetovë fundosi Bregallnicën duke e mundur me rezultat 4-1. Autor të golave ishin Vane Kërstevski nw minutwn e gjashtw, Fiton Ademi nw minutwn e 17, Adenis Shala nw minutwn e 55 dhe Almir Aganspahiq nw minutwn e 89, ndërsa golin e nderit për mysafirët e shënoi tetovari Remzifaik Selmani .Me tre pikët e djeshme kuqezinjtë mbeten në garën për titull me 48 pikë, ndërsa Bregallnica mbetet në pozitën e fundit të tabelës. Fitorja bindëse 4:1 me Bregallnicën ka lënë të kënaqur trajnerin Jeton Beqiri, i cili megjithatë kritikon rënien e koncentrimit te skuadra në momente të caktuara.Deklarata Jeton BeqiriMe katër ndeshjet e zhvilluara pasditën e djeshme është mbyllur edhe xhiroja e 25-të në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut.Kampionët në fuqi, Struga Trim Lum kanë fituar derbin përballë Voskës me rezultatin 3:1. Skuadra e Shpëtim Duros triumfoi falë dy golave të Besart Ibraimit dhe Ukpas, ndërsa për Voskën shënoi Marushiq.Në ndeshjet tjera, skuadra e Gostivarit është mundur në shtëpi nga Makedonija Gjorçe Petrovi me shifrat 1:3, ndërsa Brera mori fitore përballë Rabotniçkit në Strumicë me rezultat 2:1. TV KOHA