25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Korrik, 2020

Browse our exclusive articles!

BURRI NGA KLINA PLAGOS ME DY PLUMBA BASHKËSHORTEN, DUKE E DËRGUAR NË SPITAL AKSIDENTOHET ME MAKINË

Një grua është plagosur pasi është qëlluar me dy plumba në kraharor nga burri i saj të mërkurën në fshatin Perqevë të Klinës. Incidenti dyshohet...

Pjesa më e madhe e të infektuarve që kthehen në Gjermani janë nga Kosova

Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin kumtoi se, sipas të dhënave të publikuara nga Instituti “Robert Koch”, pjesa më e madhe e të...

Multimiliarderi arab pa para! E dhuroi pasurinë për bamirësi

Fusha ku kultivohen palmat në Arabinë Saudite në qytetin Al-Qassim ka më shumë se 200000 palma me 45 lloje të hurmave ku prodhimi vjetor...

Falja e namazait të sabahut ditën e Kurban Bajramit rekomandohet të falet në shtëpi, por pa e ndaluar askënd që të shkojë në xhami

Besimtarët myslimanë të premten festojnë Kurban Bajramin. Falja e namazait të sabahut ditën e Kurban Bajramit rekomandohet të falet në shtëpi, por pa e...

BDI demanton lajmet për formimin e qeverisë

BDI është parti transparente dhe të gjitha proceset i zhvillon me përfshirje dhe njoftim edhe të qytetarëve. Për momentin, asnjë nga lajmet e shumta mediatike...

Popular

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img