25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Gusht, 2020

Browse our exclusive articles!

Aziri: Ideja e kryeministrit shqiptar, simbol i manipulimit me votuesit shqiptar

Ka vazhduar dhe sot debati i ashpër mes deputetëve të shumicës parlamentare dhe atyre të opozitës. Pjesë e këtij debati ishin edhe subjektet politike...

Mediat e huaja për zgjedhjet në Mal të Zi: Goditje e rëndë për Gjukanoviqin

Në reagimet e para të rezultateve nga zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, Rojters vlerësoi se rezultati zgjedhor është goditje e rëndë për Partinë...

Besimi e mori funksionin ministër i Financave, Angellovska i dëshiroi suksese në punë

Në Ministrinë e Financave sot është bërë pranim dorëzimi i funksionit ministër i Financave me takimin mes ministres së deritanishme Nina Angellovska dhe ministrit...

Derivatet e naftës me çmime të reja

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që pas mesnate për 0.50 denarë të shtrenjtohet çmimi i benzinave, ndërsa i dizelit dhe vajit ekstra të...

Osmani: Si shqiptar i parë në MPJ do ta përfaqësoj RMV-në denjësisht nëpër botë

Tashmë Ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shkruar në lidhje me votimin e tij si ministër i Punëve të Jashtme, duke thënë...

Popular

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë,...
spot_imgspot_img