29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Nëntor, 2020

Browse our exclusive articles!

Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari: Gëzuar festën e Mbretit Kuq e Zi Rroftë Flamuri shqiptar {Video}

Të nderuara zonja dhe zotërinj të dashur gostivaras dhe shqiptar.Sot është festa e Flamurit tonë i cili është i dashur për ne si çdo...

108 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 108 vjet më parë në Vlorë përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e Shtetit Shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij...

Filipçe: Inkurajon numri i lartë i pacientëve të shëruar nga Kovid-19

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi sot se numri i lartë i të shëruarve nga Kovid-19, është moment inkurajues. Ai njoftoi edhe për kapacitetet...

“International Fresh Food” investon në Maqedoni mbi 50 milionë euro në industrinë e mishit të pulës

Konsorciumi i investuesve vendas dhe të huaj “International Fresh Food” sot në Ginovc shënoi fillimin e investimit të tij i cili në pesë vitet...

Sheqerinska: 12 mjek dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi

Që nga e hëna, 12 mjekë dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi, njoftoi sot Ministrja e...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img