13/08/2022
24.7 C
Tetovo

Arkiva Mujore Mars, 2021

Browse our exclusive articles!

Në vend të vaksinave, 1.269 pushkë automatike M-4 donacion nga ShBA-të

Në pritje të vaksinave anti-Covid, vendit iu dhuruan 1.269 pushkë automatike M-4 të cilët u donuan nga Ambasada e ShBA-ve. Pushkat ishin të paketuara...

Zaev: Mbështesim BESËN për grafën etnike. Kur të jemi në BE veprojmë konform rregullativës së saj

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev sot në një deklaratë për media ka deklaruar se e mbështet kërkesën e Lëvizjes BESA për vendosjen e grafës...

“Përplasjet në BDI”, Mexhiti nuk tregon se kur do të iniciojë interpelancën kundër Grubit

Pas paralajmërimeve se nuk do të heq dorë nga interpelanca ndaj zv.kryeministrit Artan Grubi, koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së Izet Mexhiti sot nuk...

Ish-presidenti i Francës, Nikolla Sarkozi, u dënua me burg për korrupsion

Ish-presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, dhe dy ish-ndihmës të tij u dënuan me nga tre vjet burgim – dy prej tyre me kusht –...

Vaksinat në RMV: Jo këtë të premte, të mërkurën tjetër

“Paradhënia është kthyer, por vaksinat kineze do të mbërrijnë së shpejti”. Ky është lajmi i fundit rreth vaksinave që këtë fundjavë i hutoi përsëri...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img