28/06/2022
31.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Prill, 2021

Browse our exclusive articles!

Zaev pret që deri në fillim të qershorit të përgatitet projekt-vendimi për ndërtimin e Korridoreve 8 dhe 10D

Kryeministri Zoran Zaev dje deklaroi se ka mundësi që deri në fund të majit ose në fillim të qershorit institucionet kompetente në vend ta...

Pavllina Cërvenkovska – kryetarja e re e Këshillit Gjyqësor

Pavllina Cërvenkovska është zgjedhur për kryetare të Këshillit Gjyqësor. “Për” Pavllinën kanë votuar 12 anëtarë, sa është edhe numri i përgjithshëm i të pranishmëve në...

Nikollovski: Paunovski u shkarkua në bazë të ligjit dhe kodeksit etik

Zëvendëskryeministri Ljupçe Nokollovski tha se shkarkimi i Stojko Paunovskit është shkarkuar në bazë të ligjit dhe Kodeksit për sjellje etike të anëtarëve të Qeverisë...

Ziberi: Me mësimin online shumë fëmijëve ju është mohuar e drejta për arsimim

Avokati i Popullit Naser Ziberi, e ka publikuar raportin për shkeljen e të drejtave të njeriut. Theks të veçantë Ziberi ka vendosur në shkeljen...

Aksion policor në Haraçinë, arrestohen dilerë të armëve dhe drogës

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski thotë se sot ka pasur aksion policor në Haraçinë. Aksioni policor, sqaron Spasovski, është për tregti me armë...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img