12/08/2022
17.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Prill, 2021

Browse our exclusive articles!

Zaevi: Nuk heqim dorë nga librat digjitalë, asnjë fëmijë nuk do të harrohet!

Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar, se Ligji për librat digjitalë nuk do të tërhiqet pas, por se është duke u plotësuar në disa elemente. “Tërheqja...

“Refuzimi i administratorëve shqiptarë”, Zaev: BDI nuk kërkon shkarkimin e Paunovskit

Kryeministri Zoran Zaev ka hedhur poshtë çdo mundësi, që partneri i koalicionit, BDI-ja kërkon shkarkimin e drejtorit të Inspektoratit Shtetëror të Tregut, Stojko Paunovski. “Partneri...

Vetëm një dozë e vaksinës zvogëlon rrezikun e infektimit me koronavirus në të gjitha grupmoshat

Probabiliteti i infektimit me koronavirusin e ri është dukshëm më i ulët pas dozës së parë të vaksinës AstraZeneka ose Pfizer, tregoi një studim...

Turqia vendosi karantinë të plotë deri në 17 maj për shkak të koronavirusit

Turqit do të duhet që kryesisht të qëndrojnë në shtëpi, pasi vendi të enjten do të hyjë në një tjetër karantinë të plotë, e...

Prokurori i lartë Bekteshi ka shmangur seancën publike në Apel për dënimet me burg të Alimit dhe Gurit nga BDI

Prokurori i lartë, Dilaver Bekteshi pas 8 muajve mbajtje dhe moskthim të lëndës në Gjykatën e Apelit, vendosi të mos ndërhyjë në punën e...

Popular

Pacienti nga Kërçova që dyshohet se e ka linë e majmunëve refuzon të testohet

Pacienti i parë me simptome të dyshimta nga Kërçova...

TARAVARI/ FILLUAN PUNIMET PER PARKUN INKLUZIV SOCIAL

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, bëri të...

Rinia e ASH-së: Të zhvillojmë tregun e mallrave, t’i ndalim pazarllëqet që dëmtojnë Tetovën

Në një aktivitet në tregun e Tetovës, kandidatët e...
spot_imgspot_img