29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Korrik, 2021

Browse our exclusive articles!

Pendarovski nënshkruan Ligjin për shtetësi

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski dekretoi ndryshimet në Ligjin për shtetësi të cilin dje e votuan deputetët e Kuvendit. Me këto ndryshimet duhet të zgjidhet...

“Ballkan i hapur” – një ekonomi, pa kufij, pa ndalesa në kufij dhe me njëqind për qind tregti të lirë

Nëse gjërat shkojnë sipas planit, vendi në vitin 2023 nuk do të ketë praktikisht asnjë kufi me Shqipërinë dhe Serbinë. Kjo parashikohet nga nisma...

Xhaferi: Më 6 gusht shpallen zgjedhjet lokale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në takimin e rregullt me gazetarët ka njoftuar se shpallja e zgjedhjeve lokale do të bëhet me 6 gusht,...

Qeveria ndanë 83 milionë denarë për gjashtë komunat shqiptare nga programi TAV

Edhe gjashtë komuna përfitojnë miliona denarë mjete për projekte infrastrukturore në ndarjen e tretë të mjeteve nga TAV Programi. Qeveria gjithnjë e më shumë...

Në RMV,çdo ditë numri në ritje në 24 orët e fundit janë regjistruar 47 raste të reja me KOVID-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit prej 3,593 testimeve janë regjistruar 47 raste të reja me KOVID-19. Numri i përgjithshëm...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img