29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Gusht, 2021

Browse our exclusive articles!

Investitorët gjerman në vend: Dy të tretat do të investojnë sërish

Përkundër problemeve të ndryshme të shkaktuara nga pandemia , por dhe ankesave tjera megjithatë 70 për qind apo dy të tretat e investitorëve gjerman...

BDI zyrtarizon kandidatët për dy komuna

Bashkimi Demokratik për Integrim ka zyrtarizuar kandidatët për dy komuna shqiptare në Maqedoninë e Veriut, përcjell Telegrafi Maqedoni. Bërvenicë dhe Kërçova ishin komunat që duheshte...

Pas infektimit me koronavirus, 13 fëmijë po trajtohen në spital

13 fëmijë po trajtohen në spital pas infektimit me COVID, tre prej tyre foshnje tre muajshe. Trembëdhjetë fëmijë të moshave nga tre muaj deri në...

Biznesi kërkon revidim të masave

Hotelierët dhe punëtorët turistik reagojnë ndaj masave kufizuese që i solli Qeveria me rekomandim të Komisionit për sëmundje infektive. Edhe tregtarët u ankuan dje....

MAQEDONIA NË LISTËN E SHTETEVE TË RREZIKSHME

Maqedonia e Veriut dhe Kosova rrezikojnë të hiqen së shpejti nga lista e të ashtuquajturave shtete të sigurta, sa i përket pandemisë së koronavirusit. Radio...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img