27/05/2022
28.1 C
Tetovo

Arkiva Mujore Janar, 2022

Browse our exclusive articles!

Shtrenjtohen sërish derivatet e naftës

Me vendim të KRRE-së nga mesnata çmimet e derivateve të naftës do të shtrenjtohen për 1, gjegjësisht gjysmë denari. Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE), miratoi...

Joni nga Shkupi konkurent i Maqedonisë për Evrovizion

Zëri i tij i thellë shkakton të dridhura” – shkruajnë portalet botërore për muzikën e kantautorit tonë Jon Aydini. Çfarë dimë për djalin që...

Rita Ora rikthehet në The Voice of Australia

Këngëtarja shqiptare e njohur në mbarë botën, Rita Ora, do të rikthehet edhe një herë tjetër në skenën e madhe të The Voice of...

“Nuk pranojmë ftesa përmes Facebook-ut” – tre profesorët refuzuan ministrin Sali

Profesorët universitar Naum Panovski, Dragan Danilovski dhe Velo Markovski refuzuan thirrjen e ministrit të Shëndetësisë Bekim Sali që të jetë pjesë e Komisionit për...

Momenti kur fëmija i lutet Erdoganit t’i nxjerrë babain nga burgu: Ka 10 vite pas hekurave, më marrë shumë malli (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ndërsa ndodhej në një miting ditën e djeshme, është përballur me një situatë të pazakonte. Një fëmijë i vogël është...

Popular

Është i nevojshëm konsolidim më i madh i shpenzimeve aktuale në RMV

Ribalanci i buxhetit është përgjigje ndaj krizës, por nevojitet...

Deputetët e privilegjuar vijnë vetëm në mesnatë, para votimit

Deputeti i VMRO-DPMNE-së dhe profesoresha universitare Gordan Siljanovska Davkova...
spot_imgspot_img